Conferentie ‘de Bibliotheek op school’ in Zwolle |
|
|
|
26 juli 2011 Biebsearch Junior, Boek1Boek, Schoolbieb.nl en Kunst van het Lezen hebben met de Bibliotheek op school één landelijke educatieve lijn voor het basisonderwijs ontwikkeld. Wat deze lijn precies inhoudt, komt uitgebreid aan de orde tijdens de conferentie 'de Bibliotheek op school: naar een schoolbibliotheek nieuwe stijl' op 2 november aanstaande in Zwolle.
Structurele inhoudelijke samenwerking tussen Bibliotheek en onderwijs
De conferentie is bedoeld om gemeenteambtenaren, wethouders, Bibliotheekdirecteuren, MT’s en jeugdspecialisten te informeren over de landelijke educatieve lijn en de beleidskeuzes die moeten worden gemaakt. Een structurele en inhoudelijke samenwerking tussen Bibliotheek en onderwijs draagt bij aan de woordenschat, taalontwikkeling en mediawijsheid en hiermee aan (de verbetering van) de lees- en leerresultaten van leerlingen. Het doel is het samenstellen van een gezamelijk leesbevorderingsbeleid.
Gebruikers Bibliotheekdiensten aan het woord
Tijdens de conferentie komen eveneens veel praktijkvoorbeelden aan de orde en delen enthousiaste gebruikers van Biebsearch Junior, Boek1Boek, Schoolbieb.nl en Kunst van het Lezen hun ervaringen. Ook is er uitvoerig ruimte voor het stellen van vragen. Kees Broekhof, senior projectcoördinator taal bij Sardes, is deze dag keynote spreker. Dagvoorzitter is Thomas van Dalen, strategisch adviseur kunst en cultuur.
Deelnemen aan deze conferentie?
De conferentie vindt plaats in het Equipe Meeting Center, Stationplein 1 in Zwolle, en start met een lunch om 12.30 uur. Het programma begint om 13.30 uur en rond 17.00 uur is de afsluitende borrel. Het exacte programma wordt aan het einde van de zomer bekend gemaakt. Belangstellenden kunnen zich alvast opgeven via
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
.
|