Nationale Voorleesdagen 2012

Afdrukken E-mailadres
voorlezenDe Nationale Voorleesdagen vinden in 2012 plaats van woensdag 18 tot en met zaterdag 28 januari. In alle openbare Bibliotheken worden activiteiten georganiseerd die aansluiten bij de Nationale Voorleesdagen.

Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers


Voorlezen maakt van kleintjes grote lezers.  Met deze missie gaan sinds 2003 boekhandels en Bibliotheken jaarlijks rond eind januari/begin februari op pad. In die periode worden zoveel mogelijk peuterspeelzalen, kinderdagverblijven, ouders van jonge kinderen tot zes jaar en de jongste groepen op de basisscholen benaderd.

Doel is het voorlezen aan jonge kinderen, die zelf nog niet kunnen lezen, bevorderen. De insteek is dat kinderen aan wie wordt voorgelezen zelf grote lezers zullen worden. Voorlezen immers prikkelt de fantasie, ontwikkelt het taalgevoel, vergroot hun woordenschat en draagt bij aan hun interactieve vaardigheden. En is vooral ontzettend leuk!

zie ook: de website van de Nationale Voorleesdagen