Ruim 3000 deelnemers boswachteractie Bibliotheken

Afdrukken E-mailadres
26 mei 2011
Ruim 3000 kinderen in Overijssel hebben dit voorjaar een bezoek gebracht aan een van de Overijsselse Bibliotheken om te luisteren naar een verhaal van de boswachter. Vijf kinderen, verdeeld over de provincie Overijssel, hebben bovendien een middag op stap met een boswachter gewonnen voor de hele klas.


Thema Schutkleuren

Dit jaar was het thema van de boswachteractie ‘Schutkleuren’. Na de presentatie van de boswachter kregen de kinderen een pittige vragenlijst voorgeschoteld. Een deel van de vragen kon direct beantwoord worden, als ze goed naar het verhaal van de boswachter hadden geluisterd. De andere antwoorden konden ze opzoeken in de Bibliotheek.

Winnaars uit Weerselo, Staphorst, Wierden, Vriezenveen en Enschede

Onder alle goed ingevulde vragenlijsten zijn vijf prijswinnaars geloot. Zij gaan als beloning met de hele klas een middag op stap met de boswachter. Dit jaar komen de winnaars uit Weerselo, Staphorst, Wierden, Vriezenveen en Enschede.


Over de actie Staatsbosbeheer

Sinds enige jaren organiseren de Overijsselse Bibliotheken in samenwerking met Staatsbosbeheer een leuke en leerzame actie. Kinderen van de basisscholen (groep 5 en 6) worden voor een middag of ochtend uitgenodigd in de Bibliotheek waar een boswachter iets komt vertellen over een jaarlijks thema over de natuur. De actie is bedoeld om kinderen bekend te maken met zowel de natuur als de vele mogelijkheden van de Bibliotheek. In Overijssel hebben dit voorjaar in totaal vijftig Bibliotheken meegedaan aan de actie. De boswachteractie is een initiatief van Staatsbosbeheer en de Overijsselse Bibliotheek Dienst.